10 yıllık bekleyiş sona erdi, efsane oyun PC’de

Ancak bu heyecan verici lansman, yalnızca Microsoft Mağazası üzerinden erişilebilir olacak. Oyunun bu özel sürümü, hayranlarına yeni ve geliştirilmiş grafiklerle unutulmaz bir macera vaat ediyor.

On yıllık bir bekleyişin ardından Crystal Dynamics’in Tomb Raider: Definitive Edition oyunu nihayet PC için çıktı, ancak bir yakalama noktası var. DSOGaming tarafından fark edilen bu kapsamlı sürüm, ilk olarak 2014 yılında PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülen serinin yeniden başlatılmasını içeriyor ve şimdi resmi olarak sadece Microsoft Mağazası üzerinden PC’ye indirilebiliyor. Diğer benzer oyun sürümleri gibi, Tomb Raider: Definitive Edition, Kayıp Maceracının Mezarı dahil olmak üzere tüm önceden yayınlanmış DLC’leri, tek oyunculu kostümler ve çok oyunculu çeşitli içerikler ile grafik iyileştirmeleri paketini sunuyor.

Ancak Steam ve Epic Games Store gibi platformlar, görsel iyileştirmeler olmadan sadece Yılın Oyunu sürümüne erişim sağlayabiliyor. Oyunun tanıtımında, “Lara Croft’un deneyimsiz bir genç kadından sert bir hayatta kalma uzmanına dönüşmesini sağlayan sinematik macera oyunu, sonraki nesil konsollar için yeniden inşa edildi ve takıntılı bir şekilde detaylandırılmış Lara ve hayat gibi bir dünyayı içeriyor,” deniliyor. Lara, ilk macerasında hayatta kalmak, adanın ölümcül sırrını açığa çıkarmak için yüksek oktanlı çatışmaları atlatmalı, silahlarını ve ekipmanlarını özelleştirmeli ve zorlu çevrelerle başa çıkmalıdır.

Neden genel olarak en iyi sürüm olarak kabul edilen Tomb Raider yeniden başlatmasının sadece Microsoft’un dijital mağazasında mevcut olduğu belirsiz. Crystal Dynamics’in orijinal Tomb Raider yeniden başlatması, konsol jenerasyonunun sonlarında 2013 yılında PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Definitive Edition ise sadece bir yıl sonra geldi ancak PC’yi kapsamadı. IGN, konu hakkında Crystal Dynamics’ten yorum istedi. Daha fazla Tomb Raider için, Tomb Raider I-III Remastered’ın son güncellemesine göz atın; bu güncelleme, Lara’nın bazı pin-up resimlerini açıklama yapmadan kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir