Pensilvanya’da neler oluyor? “Gülen’i kaçırdılar”

  • HABER7

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in sağlık sorunları bahane edilerek Pensilvanya’daki kamptan çıkarıldığı ve farklı bir yere nakledildiği söyleniyor. Gülen’in kara kutusu olarak bilinen Cevdet Türkyolu’nun organize ettiği “kaçırma” eyleminin örgüt içerisindeki kavgayı derinleştirdiği ifade ediliyor.

Kaçırma eylemini ayyuka çıkaran isim ise Ebuseleme Gülen.

Elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, Pensilvanya’daki örgüt kampının önünden yayınladığı küfürlü videoda, “kaçırma” hadisesinden bahsetti. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’den “hocaefendi” diye bahseden Ebuseleme Gülen, “Hocaefendiyi başka bir yere kaçırdılar” ifadelerini kullanıyor.

Ebuseleme Gülen, “Ben varım. Benim gibi insanlar var Allah’tan. Ama burada o… çocukları da var işte. Ha pardon, şu anda burada değiller. Hocaefendiyi de kaçırdılar ya başka bir yere… Unutmuşum ya pardon. Hocamız yok artık.” diyor.

DARBE İTİRAFI

Ebuseleme Gülen’in sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yaptığı küfürlü paylaşımlar da ortaya çıktı. Yeğen Gülen’in yazdıktan sonra sildiği paylaşımlarda, Pensilvanya’daki “İstişare Kurulu” adlı yapılanmanın kendilerini devletle ve halkla karşı karşıya getirdiklerini, onların devlete teslim edilmesi gerektiğini söylediği belirlendi. Bu kadronun Türkiye’de darbeye kalkıştığını itiraf eden Ebuseleme Gülen, Cevdet Türkyolu ve Adil Öksüz gibi üst düzey FETÖ’cülerin ismini verdiği paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

FETÖ PARAMPARÇA

Terörist elebaşı Fetullah Gülen’in yıllardır yanından ayırmadığı “sır küpüCevdet Türkyolu, Gülen’in sosyal medya sorumluluğunu üstlenen “mollası” Osman Şimşek’i, bir mektup yüzünden darp etmişti. Şimşek, 14 Mart 2021’de Twitter’da (X) konuyla ilgili 3 sayfalık açıklama yayımlayarak olayı doğrulamıştı.

Örgüt tabanını ikiye bölen olayda para kavgasına tutuşan teröristleri, eski Zaman gazetesi çalışanı firari Ahmet Dönmez de ifşa etmişti.

Fetullah Gülen’in Mekrube isimli yeğeni ile evli olan Cevdet Türkyolu, terör örgütü içinde “Uzun Cevdet” olarak biliniyor.

Türkiye’de 4 ayrı şehirde toplam 39 mülkünün yer aldığı tespit edilen Türkyolu’nun ailesi üzerine ABD’de 7 mesken bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir