Türkiye’nin En Ünlü Maden Suyu Firması İşte Bu Yüzden Yasaklanmış!

Türkiye’de maden suları, milyonlar tarafından tüketiliyor.

Özellikle sade, limonlu ya da meyveli türleri bulunan maden suları, çok sayıda firma arasında da önemli bir rekabete neden olmakta. Sektörde 67 yıllık tecrübesiyle bayrak taşıyıcılar arasında yer alan Beypazarı, aynı zamanda Türkiye’nin bu alanda ihracat yapan şirketlerinin de önde gelenlerinden biri olarak biliniyor.

Ancak bugün İsviçre’den yapılan açıklama ile Beypazarı tarafından üretilen maden sularını tüketen vatandaşlar büyük bir şok yaşadı.

DOĞURGANLIĞA ETKİ ETTİĞİ İÇİN O ÜLKEDE YASAKLANDI

İsviçre, Ankara merkezli ve yaklaşık 67 yıldır maden suyu yapan Beypazarı Karakoca şirketine ait olan bir ürününün içeriğinde bor elementi tespit edildiğini belirterek “fetal gelişim ve doğurganlık üzerinde olumsuz etkisi olduğunu” iddia ederek ürünü yasakladı.

İsviçre’nin bu yasağından sonra, Beypazarı Maden Suyu yetkilisinden ilk açıklama geldi.

FİRMA İDDİALARI REDDETTİ, MEVZUAT FARKLILIĞINI GEREKÇE GÖSTERDİ

Beypazarı yetkilisi, Marketing Türkiye’ye açıklamalarda bulundu ve “İsviçre’de yapılan analizlerde Beypazarı maden sularındaki bor minerali miktarının en fazla değeri ‘1’ olması gerekirken ‘2’ olarak tespit edildiği, bununsa sağlık açısından son derece tehlikeli olduğu söyleniyor. Açıkçası böyle bir kanıya nasıl vardıklarını bilmiyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir